jeg er så rastløs
Det er noen av dere som har spurt hva jeg skal gjøre det kommende året, og flere har bedt meg skrive et innlegg om det. Problemet er at jeg ikke helt vet svaret på dette spørsmålet. Jeg skal ha et friår fra skole, det har jeg bestemt, og det betyr at det sannsynligvis bare blir jobbing denne vinteren. Men jeg vil noe mer…
Jeg har bodd på landet hele mitt liv, og den lille hjembygda mi blir mildt sagt øde når turistene reiser hjem om høsten. For litt over en uke siden begynte i tillegg venner og bekjente å flytte hit og dit for å gå på skole. Jeg trodde jeg skulle klare meg bra uten dem, men nå begynner jeg å lure. Jeg merker at jeg er kjempemisunnelig. Jeg har mer og mer lyst til å flytte til en by, og da tenker jeg i hovedsak på Oslo eller Bergen. Jeg vil ha forandringer, for jeg er rett og slett drittlei av å bo i ingenmannsland. Det er ingenting å finne på, og jeg kjeder nesten livet av meg! Men hva skal jeg gjøre hvis jeg bestemmer meg for å flytte? Jeg må ha en jobb for å overleve, og ikke minst; jeg må ha et sted å bo. Tidligere i dag satt jeg på finn.no og søkte etter leiligheter i Oslo, og prisene er latterlig høye. Så hva skal jeg gjøre? Skal jeg sitte her hjemme og råtne for meg selv, eller skal jeg flytte til byen for å jobbe og leve det livet jeg vil leve? Eller det livet jeg tror jeg vil leve. Hjelp meg. Jeg er så rastløs, men jeg vet ikke hva jeg vil, bør eller skal. Jeg vet bare at jeg er så inderlig lei av å kjede meg!

Jeg drar til Oslo så ofte jeg kan, og tar alltid turistbilder ved slottet. Men hva med å flytte til hovedstaden?


marnaa, Torsdag, 20. August 2009, 21:12 #
Hvor bor du nå da?:)
Mona, Torsdag, 20. August 2009, 21:16 #
Hva med å flytte til Kristiansand? Her er det veldig fint! Og ikke så veldig øde.
Hilde, Torsdag, 20. August 2009, 21:18 #
Hvis jeg var deg ville jeg satset på Bergen. Det er ikke like dyrt å bo der. Dessuten er det en utrolig flott by. :) Og hvis du snakker med sjefen din på Bik Bok, så er det kanskje en sjans for at hun/han kan skaffe deg en jobb på Bik Bok i den byen du evt flytter til. :)
ingrid, Torsdag, 20. August 2009, 21:25 #
flytt til trondheim! verdens beste by<3333
Rina, Torsdag, 20. August 2009, 21:29 #
Seriøst, flytt! Jeg har jo selv bodd på et lite sted hele livet, og jeg trives så utrolig godt i Oslo. Nå har jeg jo bare vært her i ca to uker, men det er så deilig å ha folk rundt seg og muligheten til å kunne gjøre akkurat det du vil. Tror også det blir enda bedre når jeg kommer ordentlig i gang med studiene osv! :)
Og ja, du får jo sikkert jobb på BikBok hvis du flytter! :)
ida, Torsdag, 20. August 2009, 21:33 #
Hva med å dra ut av landet.. ! ?
Monica, Torsdag, 20. August 2009, 21:37 #
Flytt til Bergen :D Her er det mange studenter, mye flere enn i Oslo, fordi Oslo er litt mer spredt enn Bergen. Dessuten er det mye bedre uteliv her, og mye finere! Og det sier jeg ikke fordi jeg er bergenser, det var en periode jeg også ville flytte til Oslo, men det eneste som er bedre med Oslo er at de får alle godene som konserter osv. Ellers er Bergen BEST :D
Malene, Torsdag, 20. August 2009, 21:41 #
Jeg kommer også fra et lite sted på Sunnmøre, og har akkurat flyttet til Bergen for å studere. For å være helt ærlig tror jeg at jeg heller vil anbefale deg å flytte til Oslo. Ble egentlig litt skuffet over Bergen, du får liksom ikke helt den samme “storbyfølelsen” her. Noe som sikkert ikke er negativt i alle tilfeller, men i mitt var det det. Dette nok fordi jeg har bodd på et lite sted hele livet. I Oslo har du liksom ALT på ett sted (Zara ikludert, argh!), samtidig som byen pulserer på en helt annen måte. At været også er betydelig bedre der enn på Vestlandet, bør du også ta med i vurderingen. Håper ting ordner seg for deg iallefall, noe det som regel gjør for flinke/snille jenter :) Lykke til med valgene!
A, Torsdag, 20. August 2009, 21:45 #
Jeg skal til USA dette året og freaker egentlig heelt ut, men likevel er jeg glad for at jeg gjør det for da vet jeg vertfall at jeg lever ett spennende liv fremfor det trygge. Synes du bør flytte! Bedre å angre på noe du gjorde enn noe du ikke gjorde. Fugler lærer seg ikke å fly før de tar skrittet og hopper utfra reiret:)
Lene, Torsdag, 20. August 2009, 22:18 #
Jeg bor på landet, trives her og vil fortsette å bo her. MEN jeg bor bare en halvtime utafor Oslo og da er det ikke noe stress å dra til byen om man vil… Men skjønner at du vil flytte! :)
Anne Marthe, Torsdag, 20. August 2009, 22:54 #
Jeg syns du skal ta deg et friår i Oslo og jobbe der. Det er sikkert mange steder du kan jobbe, f.eks. klesbutikker. Kanskje de kan overføre deg fra den bikboken du jobber nå, og til en i Oslo :)
Helene Mathea, Torsdag, 20. August 2009, 23:55 #
ooohhh!! savner osloturen vår <3
Silje/blee, Fredag, 21. August 2009, 08:27 #
Tror nesten jeg ville flyttet til Bergen, der er det jo ikke SÅ dyrt å bo : ) Også er det veldig fint der! Meen shoppingmulighetene i Oslo er jo bedre.. Men så igjen, skal du leie i Oslo blir det kanskje ikke så mye shoppingpenger ;O hmm!
Jeg lurer forresten på en ting.. Ble det til at du prøvde whitestripes, tannblekingen? Hva gjorde du? : )
Susanna, Fredag, 21. August 2009, 09:22 #
Jeg bor selv på landet, men jeg skal først før jeg flytter altså, kjøre opp til sertvikat å spare opp enn del penger. Jeg er helt avhengig av fjell og hav så jeg kan nok ikke flytte til en plass uten eller som det er langt til..
Ani, Fredag, 21. August 2009, 12:36 #
Flytt til Bergen! Det er en flott by med mange muligheter :)
Skeptisk!, Fredag, 21. August 2009, 15:06 #
Tja..kanskje du burde prøve å flytte til Åmdalen eller Ørsta først? Blir kanskje litt veeel stort sprang å flytte heilt til Oslo frå lissje Sæbø?
ida, Fredag, 21. August 2009, 18:35 #
sjekk ut leiligheter i Bergen da? kan tenke meg at de i hvert fall er litt billigere.
hilde, Fredag, 21. August 2009, 20:39 #
bergen er best:) har selv mange venner som ble lei av å bo i oslo som kommer til bergen igjen nå. I bergen kan du trygt gå ute alene om kvelden, det er kjempebra stundenmiljø og det e en helt nydelig by og ikke så langt hjem til ørsta da;)
suit, Fredag, 21. August 2009, 22:06 #
føler med deg. jeg også kunne tenkt meg noe større. men har ikke “guts” nokk, ennå:p
lykke til!
Kristina KH, Fredag, 21. August 2009, 22:24 #
Takk for tips, alle sammen! Det setter jeg pris på!
marnaa: Jeg bor i ei lita bygs på Sunnmøre :)
Helene Mathea: Jeg ogsååååå!!!!!!! Skikkelig!! :)
Skeptisk!: Greit med ip-adresser!
A: Jøss, der fikk du meg til å tenke litt. Takk for en hyggelig kommentar! Du har helt rett!
Lena, Lørdag, 22. August 2009, 12:49 #
Trondheim! Bor her selv, utrolig fin og ikke altfor stor by samtidig som du har alt du trenger. Personlig synes jeg Oslo er en litt mindre fin by, for å si det mildt. Sånn er det ikke i Trondheim:-) I tillegg er boligprisene fine.
Anonymous, Lørdag, 22. August 2009, 15:51 #
Hehe, hvem var “skeptisk” om jeg kan spørre? :P
:D
Martha, Lørdag, 22. August 2009, 19:32 #
Flytt til Bergen :) Norges fineste, koseligste, kjekkeste og beste by. prisene er nok ikke fullt så høye som i Oslo der heller.
Linn Therese, Søndag, 23. August 2009, 00:04 #
Huff, det er vanskeleg val. Eg slit med det same sjølv!
Nathalie, Torsdag, 17. September 2009, 19:02 #
Hvor har du kjøpt de skoene du har på deg ? (:
Kristina KH, Mandag, 21. September 2009, 01:34 #
Nathalie: På det øverste bildet har jeg hvite Converse. De er fra Urban. Støvlettene er fra Din Sko, men de selges nok ikke lenger.